Prosto i efektywnie – czyli o pompce damskiej dwa słowa. Pompki damskie – efekty

Pompki damskie to jeden ze sposobów wykonywania klasycznej pompki.

Wykonuje się ją opierając się o kolana, a nie na czubkach stóp. Wydawać by się mogło, że jest to bardzo ubogi w efektywność wariant, jednak nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom – ćwiczenie to wymaga od nas zaangażowania wielu mięśni, siły, techniki – daje także bardzo dobre efekty. Pompkami damskimi można śmiało zastępować pompki męskie – i cieszyć się znakomitymi rezultatami.
Jest to nieco łatwiejsza wersja, dlatego też wybierają ją początkujący lub kobiety, dla których łatwiej je wykonać.

Pompki damskie efekty

Efektów, na które możemy liczyć, wykonując pompki damskie, jest naprawdę sporo. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wzmocnienie naszej klatki piersiowej, rąk, brzucha oraz pośladków. Jest to korzyść, która procentuje później w codziennym życiu – mamy więcej siły w wykonywaniu obowiązków, pomaga nam to, gdy pracujemy fizycznie.
Ćwiczenie to jest bardzo proste i wszechstronne.
Prócz zalet widocznych w sile naszych mięśni, zyskujemy również szansę na lepszy wygląd – otóż pomaga nam ono wysmuklić nasze ciało, kobietom – podnieść i ujędrnić biust. Co ciekawe – piersi kobiet mogą się optycznie powiększyć pod wpływek ćwiczeń, aż żal byłoby nie skorzystać z takiej możliwości. Zyskują również nasze ramiona – możemy zapomnieć o zwisającej nieestetycznie skórze, a powitać piękne, zgrabne ramiona, z lekko zarysowanymi mięśniami.

Czego nie wolno

Jest kilka błędów, które notorycznie popełniamy podczas wykonywania pompki damskiej. Najczęstszym z nich jest wstrzymywanie oddechu. Należy o tym pamiętać! Przy unoszeniu wykonujemy wdech, uginając ramiona – wydech, nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji zatrzymania powietrza w płucach. Innym błędem jest wyginanie bioder i szyi – podczas wykonywania jakiegokolwiek ćwiczenia, powinniśmy na początku zadbać o poznanie techniki. W innym przypadku może to skończyć się kontuzją, urazem – i nawet proste ćwiczenie, jakim jest pompka damska, może być dla nas przekleństwem na wiele, wiele miesięcy.
Dlatego też dbajmy o poprawność wykonywania i korzystajmy w pełni z efektów, jakie oferuje nam to ćwiczenie.

Author: danvera.pl