Joga dlaczego warto – ile kalorii spalisz? Jaka dieta, gdy uprawiamy jogę

Coraz więcej osób docenia aktywność fizyczną, jako element zdrowego trybu życia. Nie jest sekretem, że ćwiczenia i ruch mają zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale i na ducha. Człowiek bowiem składa się z wielu płaszczyzn, które wzajemnie się uzupełniają i przenikają.

Joga dlaczego warto codziennie ćwiczyć

Regularne ćwiczenia pozwalają odpocząć umysłowi i ożywić ciało. Joga jest specyficzną formą aktywności angażującej ciało, oddech i oczyszczającą myśli. Pozwala rozluźnić organizm i dać poczucie relaksu. Wiele badań przemawia za tym, jak dobrą i pozytywnie działającą aktywnością jest joga dlaczego warto włączyć ją do swojego planu zajęć.

Dieta, a joga ile kalorii należy spożywać

Jeśli ćwiczymy, a jogę traktujemy jako narzędzie do utrzymania idealnej wagi i kondycji fizycznej to w parze z ćwiczeniami musi pójść odpowiednia dieta. Nasze posiłki powinny być przede wszystkim zdrowe. Ilość kalorii musi być uzależniona od naszych osobistych potrzeb. Nie powinna ona jednak przekraczać dziennego limitu. Gdy jedyną formą aktywności fizycznej jest joga ile kalorii mamy spożywać może pomóc obliczyć nam dietetyk. To będzie najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

 

Author: danvera.pl