Jaki rower biegowy wybrać

Wielu rodziców próbuje nauczyć dziecko jazdy na rowerze. W tym celu kupują tradycyjne rowery wyposażone w kółka pomocnicze. Taka nauka może być mozolna i przykra, dlatego zanim maluch wsiądzie na taki rower, warto wypróbować rower biegowy. Jaki rower biegowy wybrać, aby dziecko nauczyło się utrzymywać równowagę i bez problemu przesiadło się na rower tradycyjny?

 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli rowerów biegowych. Znajdziemy wśród nich rowery drewniane, aluminiowe lub wyposażone w hamulce. Najlepszy rower biegowy nie musi mieć jednak hamulców. Początkowo dziecko nie będzie potrafiło go wykorzystać i będzie hamowało nogami. Jest to bardzo korzystne, ponieważ na tym etapie chodzi głównie o utrzymanie równowagi, a hamulec ręczny może rozpraszać.
Kiedy nie wiemy, jaki rower biegowy wybrać, powinniśmy wybrać się do sklepu rowerowego i porozmawiać ze sprzedawcą. Pracownik sklepu doradzi nam nie tylko w kwestii marki, ale i dobierze odpowiedni rozmiar kół.
Pamiętajmy, że nawet najlepszy rower biegowy nie uchroni naszego malucha przed upadkiem. Dziecko musi jeździć w kasku. Budowanie odpowiednich nawyków, zaowocuje w przyszłości i pociecha nie będzie kwestionowała zaleceń rodziców.

 

Jeśli zastanawiamy się, jaki rower biegowy wybrać, możemy zdecydować się na zakup z drugiej ręki. Zanim jednak kupimy używany rower, musimy sprawdzić jego stan. Zdezelowany i niesprawny rower nie nadaje się do nauki jazdy i jest niebezpieczny.
Najlepszy rower biegowy powinien być też lekki. Usprawni to manewry oraz przyspieszy naukę.
Rower biegowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rowerów z kółkami pomocniczymi. Większość dzieci, które potrafią jeździć na rowerku biegowym, bez problemu przesiada się na duży rower. Dzięki temu maluch omija mozolny i frustrujący etap nauki na dużym rowerze z pedałami i może cieszyć się z nabytych umiejętności.

Author: danvera.pl