Pasek do jogi. Pomoce do jogi – joga akcesoria

Chcesz zacząć się ruszać, ale wydawanie pieniędzy na aktywność fizyczną nie jest w twoim stylu? To żadna wymówka! Istnieją sporty i rodzaje aktywności fizycznej, które nie wymagają drogiej odzieży i akcesoriów. Dobrym przykładem jest chociażby bieganie, albo joga.

Podstawowa joga akcesoria niezbędne

Jeśli pragniesz zacząć uprawiać jogę to niezbędną rzeczą będzie mata. Mata pozwala zapewnić komfort ćwiczeń. Ubrania też możemy zaliczyć do działu joga akcesoria. Najczęściej osoby uprawiające jogę wybierają proste, oddychające stroje. Strój nie może uniemożliwiać nam wczuwania się we własne ciało i nie może nam przeszkadzać w asanach.

Rozciąganie nóg zapewni pasek do jogi

Niektóre asany wymagają odwodzenia w powietrzu jednej nogi. To dość trudna pozycja dla osób początkujących i nie uprawiających sportu na co dzień. Możemy sobie jednak pomóc. Joga ma nas motywować, a nie rzucać kłody pod nogi. Taką pomocą jest pasek do jogi. Dzięki niemu możemy trzymać nogę w górze bez zrywania mięśni brzucha. Pasek często pomaga też zachować równowagę w niektórych asanach. To bardzo przydatny element.

 

Author: danvera.pl