Jaka hulajnoga dla dziecka

Wraz z nastaniem ciepłych dni, chętnie korzystamy ze spacerów i innych aktywności. Wycieczki rowerowe lub przejażdżki hulajnogą są niezwykle popularne. Kiedy nasza pociecha marzy o hulajnodze, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jaka hulajnoga dla dziecka będzie najlepsza?

 

Hulajnogi trójkołowe dedykowane są dla najmłodszych brzdąców. Kółka, które są umieszczone z przodu, pozwalają na opanowanie jazdy i utrzymanie równowagi.
Zdarza się, że nie wiemy co będzie lepsze dla kilkulatka- rower czy hulajnoga? Dlatego zanim zdecydujemy, jaka hulajnoga będzie odpowiednia, musimy zobaczyć, jak malec radzi sobie z utrzymaniem równowagi. Dziecku, które dobrze sobie radzi na rowerku biegowym, możemy kupić hulajnogę dwukołową.

Jeśli zastanawiamy się, jaka hulajnoga dla dziecka będzie spełniała wymogi, powinniśmy oprócz liczby kół, wziąć pod lupę wagę produktu. Rower czy hulajnoga powinny być lekkie, aby umożliwić dziecku manewry. Toporny i ciężki sprzęt będzie frustrujący oraz będzie wymagał nieustannej asysty dorosłego.
Jeśli decyzja co do modelu jest podjęta, możemy zastanowić się nad hamulcem ręcznym i dzwonkiem. W sklepie rowerowym sprzedawca doradzi nam nie tylko, jaka hulajnoga dla dziecka będzie odpowiednia, ale i przedstawi plusy i minusy używania hamulca ręcznego.

Ostateczna decyzja należy do nas, pamiętajmy jedynie, by rower czy hulajnoga podobała się latorośli. Nie ma nic gorszego niż narzucanie dziecku własnego gustu. Takie podejście może skutkować niechęcią do korzystania ze sprzętu przez malucha i w efekcie do mniejszej sprawności fizycznej.

Author: danvera.pl