Szukaj siły przede wszystkim w sobie – jak zmotywować się do ćwiczeń i diety

Każda kobieta wie jak ciężko czasem o motywację do ćwiczeń i zdrowej diety.

Jak zmotywować się do ćwiczeń i diety?

Codziennie jesteśmy poddawane ocenie – jako kobiety sukcesu, potrafiące odnaleźć się w każdej sytuacji, jako matki, które według wielu osób powinny być najlepiej doskonałym rodzicem, wspaniałą kucharką, powinny ogarniać dom, rodzinę, zakupy – a przy tym wyglądać nienagannie, dbać o siebie i o męża… Jako zwykłe dziewczyny, które często wybierają niby „męski” zawód i świetnie sobie z nim radzą. Przykłady można wymieniać naprawdę w nieskończoność… Ta presja czasem kusi nas, by całkowicie odpuścić, by nie tylko pewnym sprawom, ale wszystkiemu powiedzieć „stop”.
Jednej kwestii nie możemy odpuszczać – samej siebie. Jako kobieta stawiaj przede wszystkim na siebie i nie daj sobie wmówić, że masz być taka czy inna – to w sobie powinnaś szukać siły i motywacji do zadbania o swoje ciało, nie tylko walcząc o efekty wizualne – ale i o zdrowie, które będzie ci sprzyjało dzięki twoim lepszym wyborom.
Nie porównuj się do innych – nie każdy ma takie same predyspozycje, takie same obowiązki, możliwości – natomiast rozsądnym i korzystnym posunięciem będzie inspiracja osobami, które osiągnęły piękne efekty w odchudzaniu, zmianie stylu życia. Szukaj takich ludzi, którzy nie depczą przy tym innych, którzy chcą i będą cię motywować, będą ci dodawać otuchy w gorszych chwilach.
Zainwestuj w siebie – jeśli masz możliwość odłożenia pieniędzy tylko dla siebie – zrób to, nie musi być to od razu ogromna suma. Zaoszczędź na zakup stepera czy rowerka stacjonarnego, zaoszczędź by móc zasięgnąć porady dietetyka, trenera personalnego.
Na zakupach wybieraj mądrze – nie kupuj produktów, które wywołają u ciebie chęć zjedzenia całej zawartości lodówki. Postaraj się kupować więcej warzyw, owoców, chudego nabiału – znajduj przepisy o niższej kaloryczności, w zdrowej diecie możesz się zakochać, a nie tylko być na nią skazaną.
W miarę możliwości wyznacz sobie na początek stałą godzinę treningu. Jest to tylko jeden z „małych kroczków” w stronę regularnych ćwiczeń, które możesz zrobić. Czas pt. „TYLKO DLA MNIE” może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Author: danvera.pl