Zalety biegania (nawet raz w tygodniu)

Bardzo często chcąc zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją wydolność, wzmocnić organizm, decydujemy się na bieganie.

Jest to bardzo dobry wybór – dla początkujących jedna rada – bądźcie cierpliwi, bo cierpliwość popłaca. Nie każdy jest od razu, z marszu mistrzem świata, prawda? Warto zacząć od zakupu odpowiedniego stroju i – co najważniejsze – obuwia, które pozwoli nam w pełni korzystać z uroków tej formy treningu. Buty pełnią bardzo ważną rolę – mają chronić nasze stawy, amortyzować ewentualne potknięcia, stabilizować nasze ruchy. Podchodząc poważnie do tematu, zyskamy bezpieczeństwo – a ono to już dobry start.

Bieganie ma bardzo wiele zalet, oto kilka z nich:

  1. Spala mnóstwo kalorii. Dzięki – zazwyczaj – długiemu treningowi, który podnosi nasze tętno, podkręca metabolizm, nasz organizm spala zbędny tłuszcz.
  2. Obniża ryzyko chorób serca. To myślenie przyszłościowe – aż o 45% może zmniejszyć ryzyko zachorowania. Poprawia krążenie krwi w organiźmie.
  3. Wzmacnia kości. Intensywne treningi wzmacniają kości – takim właśnie jest bieganie.
  4. Może zwalczyć raka. Badania udowadniają, że regularne, intensywne ćwiczenia są w stanie zniwelować ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.
  5. Bieganie jest kluczem do większej pewności siebie. Przede wszystkim poprawia się twój wygląd – nogi są smuklejsze, ramiona, brzuch, pośladki – wyszczuplone, sam ten fakt sprawia, że twoje poczucie własnej wartości znacznie wzrasta.
  6. Jest dla ciebie motywacją do działania na innych płaszczyznach życia. Dlaczego? Ponieważ wyrabiając w sobie nawyk regularnego biegania, pokazujesz samej sobie, że wiele potrafisz, wiele możesz osiągnąć – jeśli tylko zechcesz. To bardzo ważna nauka.
  7. Bieganie zwalcza stres. Wiele osób w chwilach stresowych – wybiera „wybieganie złych emocji”, jest to doskonały sposób na spojrzenie na problemy trzeźwym, chłodnym okiem.

Bieganie raz w tygodniu

Nawet bieganie raz w tygodniu korzystnie wpływa na twoje ciało, organizm, umysł. Jeśli możesz poświęcić tę minimalną ilość czasu na tego typu trening – zrób to. Wzmocni on twoją wytrzymałość, poprawi samopoczucie. Każda, nawet najmniejsza aktywność, jest lepsza – niż jej brak.

Author: danvera.pl