Porównanie rodzajów pieluch

Jako młody rodzic z pewnością zastanawiasz się co wybrać pieluchy wielorazowe czy jednorazówki. Wielu rodziców finalnie decyduje się na rozwiązanie hybrydowe, w którym głownie korzystają z pieluszek wielorazowych, jednak od czasu do czasu sięgają po jednorazówki. Z czego wynika takie podejście i dlaczego można je nazwać najlepszym? Sprawdźmy analizując cechy danych rodzajów pieluszek.

Pieluszki jednorazowe – dlaczego warto ich używać?

Kilka zalet pieluszek jednorazowych to między innymi:
– wygoda w ich stosowaniu,
– brak konieczności prania pieluszki po użyciu,
– pieluszki tego typu nie przeciekają.

Te zalety należy zestawić także z wadami tych pieluszek, a są to takie cechy jak:
– wysoka cena pieluszek,
– szkodliwy wpływ na środowisko naturalne,
– możliwość powstawania odparzeń na skórze dziecka.

Z tego zestawienia wynika, że pieluszka wielorazowa będzie dobrym wyborem, kiedy wychodzimy z dzieckiem z domu. Głowna cecha decydująca o tym, to fakt, że pieluszka jednorazowa nie przecieka. Zatem odwiedzając rodzinę czy znajomych będziemy czuć komfort, że dziecko nie zabrudzi cudzego domu. Ze względu na wysoką cenę pieluszek jednorazowych oraz ich negatywny wpływ na środowisko lepiej jest nie korzystać z nich na codzień. Zatem można powiedzieć, że są to pieluszki na specjalne okazje.

Pieluchy wielorazowe – najczęstszy wybór młodych matek

W przypadku pieluszek wielorazowych rzecz ma się zupełnie odwrotnie. Są one przyjazne środowisku, jak każdy wielorazowy produkt. Są także tańsze, ponieważ raz zakupioną pieluszkę możemy używać wielokrotnie. Minusem jest oczywiście fakt, że pieluchy tego typu trzeba często prać, co oznacza konieczność robienia prania niemal codziennie. Ponieważ pieluszki wielorazowe czasem przeciekają, nie są one dobrym wyborem na spacery czy odwiedziny. Natomiast ich niska cena sprawia, że będą doskonałym wyborem na codzień. Zatem jest to typ produktu dla niemowląt, po który najczęściej sięgają świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie małych dzieci.

 

Author: danvera.pl