Buty na siłownię damskie jakie czuli zacznij od butów

Czy zdajecie sobie sprawę jak ważną rolę odgrywają buty podczas treningu?

Niestety wiele osób nadal nie rozumie, że wybór odpowiedniego obuwia na siłownię to podstawa.
Ubierają buty do biegania, tenisówki lub – co gorsza – klapki. Jest to niedopuszczalne i może prowadzić do wielu przykrych kontuzji.

Jakie cechy powinny posiadać idealne buty na siłownie?

  1. Muszą mieć odpowiednio usztywnioną podeszwę, która zapewni osobie trenującej maksymalną stabilizację.
  2. Nie mogą być zamiennikiem, bo np. buty do biegania spełniają zupełnie inną rolę, tak samo zwykłe buty sportowe, które zazwyczaj nosimy na co dzień.
  3. Górna część cholewki musi być wzmocniona – w przypadku upuszczenia na stopy czegoś ciężkiego (na siłowni są to np. hantle), jesteś dużo bezpieczniejszy, niż w przypadku miękkich cholewek.
  4. Wygoda – twoje buty muszą sprawiać, że czujesz się komfortowo. Wybierz odpowiedni rozmiar – zaleca się, by zachować trochę luzu – unikniesz tym samym otarć i odcisków na stopach.

Buty na siłownię damskie jakie

Oto dwa przykłady butów, dostosowanych do treningu na siłowni, dwóch różnych marek:
Pierwszą z nich jest firma Nike oraz model Essential TR. Jest to propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. Są to buty stworzone z oddychającego materiału tekstylnego, dzięki czemu nasz stopa nie ślizga się ani nie poci. Są wyjątkowo miękkie, chronią przed otarciami i odciskami. Posiadają gumową podeszwę z wytrzymałej pianki – co daje gwarancję amortyzacji. Dodatkowo mają solidne sznurowania oraz wzmocnioną cholewkę.
Drugą propozycją są buty marki Adidas, dokładnie model Powerlift. Są to buty stworzone z myślą o osobach wykonujących intensywne, obciążające organizm ćwiczenia. Cechuje je lekkość, bardzo dobra przyczepność oraz amortyzacja. Posiadają również podwyższoną podeszwę non marking i opływowy kształt cholewki. Sznurowania natomiast są wzmocnione dodatkowym rzepem.
Wybór twój zależy tylko i wyłącznie od tego, jaki masz stopień zaawansowania – jeśli chodzi o treningi.

 

Author: danvera.pl