Jak ćwiczyć żeby spalić tłuszcz? Czyli dla zdrowia i lepszego wyglądu

Stajesz przed lustrem i nie podoba ci się to co widzisz? A może po paru tygodniach nie zmieściłeś się w ulubione spodnie? Chyba każdy choć raz w życiu był w podobnej sytuacji… Jedni przejmują się tym mniej, innym zależy by pozbyć się nadprogramowych kilogramów – bo to dobre dla zdrowia i estetyki wyglądu. Wiadomo, że jak każdy rozsądny człowiek – zaczynamy od zmiany nawyków żywieniowych, bo to często one są podstawowym błędem i przyczyną naszej rosnącej wagi ciała. Gdy już ogarnięte kwestie jadłospisu – zaczyna się kolejna zmiana nawyków – tym razem tych związanych z ruchem. Pracy siedzącej czy „przymusu” spędzania wielu godzin w tej pozycji zmienić za bardzo nie możemy. Natomiast możemy zmienić to – co robimy pomiędzy. Zamiast autobusu czy samochodu – wybrać rower. Zamiast windy – schody. Czasem po prostu wyjść na spacer, a nie siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Doskonałym dodatkiem będą również treningi. Wygospodarowanie 30 minut nie graniczy z cudem, wystarczy wcześniej wstać – jeśli już upierasz się, że nie masz czasu.

Jak ćwiczyć żeby spalić tłuszcz?

Dobre, szybkie efekty da ci połączenie wielu typów ćwiczeń.
Nie ograniczaj się tylko do treningu cardio czy tylko do treningu siłowego – nie startujesz w zawodach kulturystycznych ani nie jesteś gwiazdą fitnessu. Chcesz polepszyć kondycję i wygląd swojego ciała, spalić kalorie i cieszyć się życiem. To powinny być twoje główne cele, a nie wygórowane cele, które mogą stać się twoją demotywacją.
Trening cardio – czyli wszelkie rowerki, bieżnie – na pewno pomogą ci spalić kalorie. Są to zazwyczaj długie treningi, przy których towarzyszy ci twoja ulubiona muzyka, dzięki którym odcinasz się od rzeczywistości.
Trening siłowy – pozwoli ci wymodelować, wysmuklić twoje ciało. Na początku sięgnij po sztangi, hantle, z czasem zaprzyjaźnisz się z cięższym sprzętem i maszynami. Ta opcja również spala tłuszcz, jednocześnie dając ci coś więcej – szansę na widoczny zarys mięśni.
Treningi obwodowe – czyli takie, które składają się z kilku ćwiczeń, wykonywanych po sobie, w paru seriach. Warto wiedzieć, że świetnie podkręcają nasz metabolizm i nawet kilka godzin po wykonanym treningu, twój tłuszcz spala się, a ty po prostu chudniesz.

 

Author: danvera.pl