5 zasad wyboru idealnej sukni ślubnej

Poszukiwania i zakup sukni ślubnej to bardzo ważne wydarzenie w życiu przyszłej panny młodej. Wcale nie jest to prosta decyzja, a poszukiwania zajmują często bardzo dużo czasu. Idealna suknia ślubna powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju sylwetki panny młodej, jej karnacji oraz stylu. Jaką suknie ślubną wybrać?

1. Określ swój typ budowy i sprawdź, jak suknia idealnie do niej pasuje. Istnieje dużo typów sylwetek, tak samo jak rodzajów sukni ślubnych. Jeżeli posiadać mankamenty swojej figury nie przejmuj się, wybierając odpowiedni model na pewno uda Ci się je zamaskować, uwydatniając jednocześnie swoje atuty.

2. Nie bój się korzystać porad specjalistów. W salonach sukien ślubnych możesz uzyskać fachową poradę dotyczącą wyboru sukni, a także dodatków, pasujących kwiatów i biżuterii, które będą wspaniałym uzupełnieniem całości. Warto kupić suknię w specjalistycznym salonie lub pracowni krawieckiej. Będziesz mieć pewność, iż sukni zostanie uszyta z bardzo dobrej jakości materiałów, a Ty zostaniesz żywą reklamą salonu.

3. Suknia powinna podkreślać Twoje indywidualne cechy, poprzez wybór odpowiedniej kolorystyki, kroju, dodatków. Aby uzyskać oczekiwany przez siebie efekt końcowy, należy poświęcić sporo czasu na każdym etapie tworzenia sukni.

4. Zacznij poszukiwania co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ceremonii. Nawet jeżeli uda Ci się szybko znaleźć wymarzony i odpowiedni model, należy prać pod uwagę, iż realizacja zamówienia sukni ślubnej waha się w granicach od dwóch do czterech miesięcy.

5. Zwróć uwagę na swojego przyszłego męża, na przykład kolor garnituru, wzrost, tuszę, karnację. Najlepiej stworzyć kompozycję pary młodej, aby wzajemnie się uzupełniać.

Author: danvera.pl