Dlaczego poranna rozgrzewka jest ważna?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Ważne jest, aby utrzymywać kondycję fizyczną, aby uniknąć wielu chorób. Niestety nadal tylko garstka ludzi uprawia jakiś sport. Zrozumiałe jest to, że nie każdy ma czas pójść na siłownię. Natomiast każdy znajdzie chociaż 10 minut rano, aby chwilę poćwiczyć.

Poranna rozgrzewka tuż przed śniadaniem wspaniale poprawia kondycję oraz nastrój. Poranne ćwiczenia zapewnią dobry humor oraz lepsze nastawienie na dalszą część dnia. Wystarczy zrobić kilka skłonów, parę przysiadów, troszkę pajacyków, a na koniec pozycja deski oraz chwila rozciągania. Tylko 10 minut rozgrzewki, a nie dość, że poprawi się sprawność fizyczna, to podniesie się metabolizm. Jest on bardzo ważny, szczególnie u osób, które mają tendencję do otyłości. Lepszy metabolizm to lepszy ja i moje życie.

Poranek to najlepszy czas na ćwiczenia, ponieważ organizm jest wypoczęty i spięty po długim czasie leżenia. Rozgrzewka pobudza ciało i umysł. Być może nie będzie już potrzebna kawa, która w nadmiernych ilościach bywa toksyczna.

Author: danvera.pl