Zdrowe odchudzanie to brak efektu jojo.

Odchudzanie z głową.

Nadprogramowe kilogramy to zmora wielu osób. Ponieważ cukier jest wszędzie nietrudno w dzisiejszych czasach nabrać krągłości. Chcemy jednak wyglądać fit i być zdrowi, dlatego coraz częściej sięgamy po diety. Ekspresowe metody nie są skuteczne. Gwarantują powrót większości kilogramów, jeśli nie zmienimy sposobu żywienia i nie wprowadzimy regularnych aktywności sportowych. Do mądrej i efektywnej diety warto się przygotować. Zdrowe odchudzanie to brak efektu jojo.

Jak zdrowo się odchudzać

Zrób plan. Ustal cele, ale tylko te SMART. Zbliżające się wesele lub wyjazd na egzotyczną plażę to nie jest dobry cel. Świadome odżywianie mające na celu nasze zdrowie i samopoczucie, które nie przemijają to mądre cele.
Ułóż dietę. Dobierz taką, która nie będzie cię stresować, ale motywować. Musisz od czasu do czasu zjeść to, co lubisz. Szukaj wersji modyfikowanych, lżejszych, zdrowszych. Załóż, że chudniesz około 0,5 kg tygodniowo i postaraj się to osiągnąć. Zdrowe tempo odchudzania jest tu kluczowe. Uważaj na bardzo zredukowane diety, około 1000 kcal. One oprócz kalorii tną też witaminy, więc możesz narazić się na ich niedobór, a to nie jest zdrowe.
Wprowadź ruch. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu. Nie musi być codziennie. Zacznij od spacerów lub roweru. Wybieraj takie aktywności, które sprawiają Ci przyjemność. Najważniejsza jest regularność.
Zmieniaj nawyki. Zrezygnuj z niezdrowych produktów. Modyfikuj i otwieraj się na nowe smaki. Przygotuj to, co lubisz jeść w dużo zdrowszej formie. Cukier zastąp erytrytolem, szukaj zamienników.
Nie zajadaj emocji. Jeśli ci się nudzi, nie podjadaj. Wyjdź na spacer lub przesadź kwiatki. Szukaj sposobów na emocje, które do tej pory zajadałeś. W stresie lepiej włącz muzykę i potań, zamiast sięgać po kolejny, czekoladowy batonik.
Bądź konsekwentny. Każdy dzień rezygnacji oddala Cię od celu. Może nie warto jeść aż całą pizzę? Może wystarczy tylko jeden kawałek, skoro już się skusiłeś?

Zawsze pamiętaj, w jakim celu i po co zacząłeś swoją przemianę. Dasz radę!

 

Author: danvera.pl