Wygodna i uniwersalna? Tylko kopertówka! Sukienka z dekoltem kopertowym.

Sukienki mogą być różne – wieczorowe, koktajlowe, długie, krótkie, wiązane na szyi itd. Jednak wśród tych wszystkich modeli jest jeden, na który warto zwrócić uwagę.

Sukienka z dekoltem kopertowym.

Dlaczego akurat ta jest taka niezwykła?

Łatwa, szybka i przyjemna

Sukienka kopertowa swoją nazwę wzięła od nazwy. I nie, nie jest to zapinanie, który uprzykrzy nam życie jak parkowanie na kopertę. Nie wygląda również jak koperta pocztowa. Chodzi o to, że klasyczną sukienkę kopertową owija się ciało, przez co na przodzie powstaje zakładka. Poły kreacji zachodzą na siebie, przypominając kopertę. Wiąże się ją dekoracyjnym paskiem w pasie i… Tyle z zakładania.
To dlatego zyskała popularność – bardzo szybko i łatwo się ją zakłada. Poza tym rozmiar przy takiej sukience nie gra aż tak dużej roli. Wystarczy popuścić więcej materiału przy wiązaniu i już. Jest szersza. Albo związać mocniej i bardziej opiąć się nią. Mamy rozmiar mniejszy. Genialnie proste, prawda?

Oszustwo czemuś czasem służy

Czasami można spotkać nieco oszukane sukienki kopertowe. Na czym polega oszustwo? Cóż… Ich poły są na siebie założone i zaszyte na całej długości. Nie jest jednak to tak dużą wadą… Takie sukienki bardzo często mają po prostu ułożone bardzo ciekawie poły i zaszycie trzyma je, by nie zmieniły swojego kształtu.
Takie sukienki są sprawdzoną opcją na wszelkie spotkania w pracy, o ile nie mają zbyt głębokiego dekoltu i bardzo jaskrawych kolorów.

Uniwersalna koperta

Sukienka z dekoltem kopertowym jest prawie tak samo uniwersalna jak mała czarna. Pasuje do każdego wieku – wystarczy dobrać model z odpowiednim dekoltem, kolorem i długością. Sukienki kopertowe te trzy elementy mają bowiem różne. Dekolt do prawie samego brzucha, lub bardzo minimalistyczny i płaski. Długość do ziemi, midi, przed kolano lub mini – wszystkie dostępne. I we wszystkich kolorach – od psychodelicznych, wzorzystych, jaskrawych do pudrowych, pastelowych, ciemnych lub jasnych, stonowanych. Każdy znajdzie coś dla siebie i na dodatek na wiele okazji.
Sukienka z dekoltem kopertowym może być zarówno wygodnym ciuchem domowym, jak i stylową sukienką na spotkanie z przyjaciółkami, opcją na wesele czy sukienką do pracy biznesowej. Tylko, że…

Uwaga na biust

Dochodzimy do punktu, gdzie wiele osób może się posprzeczać. Jedni mówią, że sukienka kopertowa cudownie eksponuje duży i bardzo duży biust. Ponad to duże biusty wyglądają w niej korzystniej, gdyż luźniejszy materiał takiej sukienki nie napina się na nich, powodując brzydki efekt.
Z drugiej strony – inni mówią, że duży biust i sukienka kopertowa to katastrofa, bo taki krój zamiast eksponować już duże piersi to je dodatkowo powiększa w niezbyt ładny sposób. Tu więc zdania się podzielone. Być może wszystko zależy od materiału, szczegółów w kroju. Tutaj najlepiej poradzić się swojej głowy i po prostu sprawdzić, a przed zakupem tego typu sukienki przy obfitym biuście – przymierzyć.

Author: danvera.pl