Wieczorową porą…

Szykujemy się na wieczorne wyjście. Dbamy o każdy szczegół, ponieważ chcemy się dobrze prezentować w gronie znajomych i obcych nam osób. Dobieramy, odpowiednią do okazji, kreację, kupujemy dodatki, tak by poczuć się świeżo i pewnie, tworzymy fryzurę, która zachwyci. Wszystko musi być idealne.
Kluczowym aspektem tych przygotowań jest oczywiście makijaż. Dlaczego? Bo musimy poświęcić mu sporo czasu i zaangażowania – w końcu chcemy, by towarzyszył nam przez wiele godzin, a nie rozmył się, stał się nieestetyczny i po prostu oszpecił naszą twarz.

Makijaż wieczorowy krok po kroku

 

  1. Po pierwsze i najważniejsze – nie możesz zapominać o oczyszczeniu twarzy. Jej przygotowanie na nałożenie wielu różnych produktów odegra ogromną rolę w trwałości twojego makijażu. Zadbaj o usta – świetnie sprawdzi się tutaj delikatny peeling cukrowy – wygładzi usta i pozbędzie się suchych skórek – pomadka będzie wyglądać na nich bardzo korzystnie. Warto zwrócić uwagę na nawilżenie twarzy – nałożenie podkładu na suchą skórę to nic dobrego, dlatego nie pomijaj tego punktu. –
  2. Kolejny krok to nałożenie bazy na twarz. Dzięki niej podkład i puder będą się lepiej utrzymywać na jej powierzchni.
  3. Transparenty puder – to on pozwoli ci nadać cerze matowego wyglądu, pozbyć się niedociągnięć – a nakładany przed nałożeniem podkładu – będzie ciekawym trickiem, pozwalającym na jego dłuższą trwałość.
  4. Krokiem czwartym jest zastosowanie podkładu. Podkład musi być dobrze dopasowany do koloru twojej cery – to żelazna zasada, której powinnaś się bezwzględnie trzymać, by uniknąć przykrych efektów – maski albo bladej twarzy. Jeśli borykasz się z problemem niedoskonałości – zastosuj podkład wyrównujący, jeśli chcesz zakryć uciążliwe przebarwienia czy sińce pod oczami – użyj mocnego podkładu. Wszystko zależy od efektu, który chcesz osiągnąć.
  5. Korektor pod oczy – rozjaśniający korektor w płynie pozwoli ci zapomnieć o cieniach pod powiekami i cieszyć się świeżym wyglądem, bez oznak zmęczenia.
  6. Cienie do powiek – tutaj możesz zaszaleć, użyć kolorów nieco mocniejszych niż na co dzień. Warto zastosować bazę na powieki, by nasze kolory utrzymywały się dłużej.\
  7. Wytuszowanie rzęs – a może pokusisz się o sztuczne rzęsy? Jednak stawiając na klasykę – wybierz tusz wodoodporny, nie wiesz w końcu co się może zdarzyć wieczorem.
  8. Wykończenie – to już ostatni etap. Róż na policzki – by wyglądać świeżo, pięknie, młodzieńczo. Pomadka – by nadać ustom wyrazu i smaku. Warto utrwalić makijaż specjalnym sprayem.

I w drogę! Możesz podbijać świat.

 

Author: danvera.pl