Typowo polskie słodycze

Słodycze stanowią pyszne zwieńczenie trudów, nagrodę za osiągnięcie czegoś, są też sposobem na poobiedni deser czy szybką przekąskę w ciągu dnia. Wśród nich znaleźć można także kultowe polskie słodycze – te, które znalazły swoich fanów i zagościły na rynku na wiele lat. Czy wciąż można je znaleźć w sklepach? Oczywiście, bo przyciągnęły do siebie kolejne pokolenia.

Słodki smak dzieciństwa

Myśląc o dzieciństwie, wiele osób wskazać może, że z nim kojarzą im się pewne słodkie produkty spożywcze, które dzisiaj można określić jako kultowe polskie słodycze. Stały się one wyznacznikiem nie tylko czegoś smacznego, a niekoniecznie zdrowego, czegoś, co łączyło dzieci na podwórku, co każdy chciał spróbować.

Tym, co przemawiało za tym, by po nie sięgnąć, była polska produkcja – nie trzeba było ich wyszukiwać czy też czekać długo, aż dopłyną lub dotrą z zagranicy. Dzięki temu też wciąż są obecne na rynku spożywczym i kolejne pokolenia dzieci mogą poczuć ten smak, który ich rodzice i dziadkowie doskonale znają z czasów swojego dzieciństwa.

Dobre, bo polskie

Polska produkcja, jak zostało to już wskazane, sprawiła, że po niektóre słodycze sięgano częściej. Za ich sukcesem stoi jednak także ciekawe połączenie oraz smak, który z łatwością, już po pierwszym spróbowaniu, przypada do gustu. Wykorzystanie rodzimych produktów sprawia też, że rodzima gospodarka może się kręcić.

Do tego dochodzi patriotyczne podejście – chętniej wspiera się lokalną i krajową produkcję, bo żywi się względem niej większe zaufanie i pewność co do jakości produktu.

Nadal na topie

Pytając o kultowe polskie słodycze, można usłyszeć wiele powtarzających się odpowiedzi, dlatego warto przyjrzeć się topowym polskim słodyczom, które nadal są popularne i wciąż pojawiają się regularnie w koszykach zakupowych i domach wielu rodaków.

Krówki

„Kto nigdy nie zjadł krówki z częścią papierka, ten nigdy nie jadł krówki!” – z takim zdaniem można się spotkać, kiedy ktoś wypowie je podczas konsumpcji tych ciągnących się zazwyczaj cukierków o karmelowym smaku. Od stu lat sklejają kolejne podniebienia, a ich skład jest bardzo prosty: do przygotowania potrzebne są jedynie cukier, mleko oraz masło lub margaryna.

Delicje

Te biszkopty z owocową galaretką oblane czekoladą od lat stanowią temat dyskusji: jeść je jak inne ciastka, po prostu gryząc, czy może spożywać kolejno, warstwa po warstwie? Niezależnie od preferencji delicje nieustannie cieszą się sporą popularnością i w wielu domach stanowią podstawowe wyposażenie stołu podczas popołudniowego spotkania przy kawie lub herbacie.

Ptasie Mleczko

Słodyczami, których nie znajdzie się poza granicami Polski, jest Ptasie Mleczko – pianka smakowa w całości oblana czekoladą. Jako że to topowy polski smakołyki, wielu cudzoziemców dziwi się, że Polacy doją ptaki dla pozyskania mleka. Oczywiście kwestię tę się tłumaczy, nie zmienia to jednak faktu, że produkt stworzony w 1936 roku przez Jana Wedla, obecnie dostępny w wielu smakach pianki, zachwyca nie tylko rodaków, a właściwie każdego, kto zechce go spróbować.

Author: danvera.pl