Ślubne kreacje dla gości – sukienki na ślub dla gościa

Ślub to bardzo radosna i rodzinna chwila. Każdy chce wystąpić na takiej uroczystości jak należy. Tylko właśnie w tym miejscu bardzo często pojawia się jedno pytanie, bardzo kluczowe pytanie. Jak właściwie powinien być ubrany weselny gość? Co wypada, a czego nie wypada nosić? Czy są jakieś kolory, których założenie może być równe z faux pas?

Ktoś musi mieć zawsze łatwiej…

Mężczyźni w tej kwestii mają nieco prościej – garnitur! Szczegóły takie jak czy błękitna koszula do tego, a może bardziej pod pudrowy róż są tak naprawdę zależne od preferencji. Jedną zasadą o której powinno się pamiętać, jest to, że krawatu nie zakładamy do koszuli z krótkim rękawkiem. Jeśli więc wesele jest w lato i masz na sobie koszulę na krótki rękaw, to nie zakładaj krawatu, czy muszki. Założenie któregoś z tych akcesoriów będzie wyglądać co najmniej komicznie.
Kobiety niestety nie mają tak łatwo. Sukienek jest mnóstwo do wyboru. Tylko jakie sukienki na ślub dla gościa będą odpowiednie?

Zakazane kolory dla panien

Kobieta, kiedy idzie na ślub jako gość weselny nie może mieć sukienki w dokładnie dwóch kolorach. Białym i czarnym. Pierwszy kolor odpada, bo przecież tego dnia białą suknię ma panna młoda i jest to kolor zarezerwowany tylko dla niej. Założenie białej sukienki przez gościa weselnego może być niezłą gafą i urazić pannę młodą. A tego w tym dniu nikt nie chce jej zrobić.
Drugim zakazanym kolorem jest czerń. W naszej kulturze kolor ten jest kolorem żałoby, więc jak na wesele jest bardzo nie na miejscu. Chyba, że nie jest to tradycyjne wesele i jesteście o tym powiadomieni od państwa młodych. Jeśli tylko oni mówią, że czerń jest dopuszczalna na ich ślubie to mała czarna ujdzie, ale… Lepiej postawić na jakiś inny, bezpieczniejszy kolor.

Bezpieczny kolor, znaczy jaki? Sukienki na ślub dla gościa

Kolorami, które bardzo dobrze sprawdzą się na wesele są różne odcienie czerwieni – oprócz bardzo neonowych i rzucających się oczy – butelkowa zieleń, ciemny błękit, szmaragd, ciemna zieleń, fiolety, beże i pastelowy pomarańczowy. To kolory, które jak najbardziej odnajdą się na sali weselnej. Sukienki na ślub dla gościa mogą także łączyć te kolory poprzez kolorowe wstawki do gładkich sukienek, czy wzory.
Tu też pojawia się cenna uwaga – jeśli sukienka posiada wzór, który pierwszy zauważymy to tło tego wzoru może być białe lub z dodatkami czerni. Na przykład sukienka, której góra jest biało-czerwona, a spódnica biała w czerwone, duże kwiaty, mające czarną obwódkę. Tu mimo iż mamy do czynienia z połączeniem dwóch kolorów zakazanych to nic nie znaczy. Sukienka ma wybijające się czerwone kwiaty. Tej bieli i czerni nie widać, bo funkcjonują jako dodatki.

Długość ma znaczenie

Sukienki zarówno te ślubne jak i dla gości mają jedną wspólną rzecz – różną długość. Można spotkać suknie ślubne za kolano i na tym samym ślubie zobaczyć gościa w sukience do kostek. Można? Można. Pytanie, czy są na to jakieś restrykcje? Niezbyt. Ale zwyczajowo najczęściej młodsze panny mają sukienki przed kolano, nieco starsze za kolano, a najstarsze uczestniczki zabawy lekko dłuższe niż za kolano. Oczywiście to tylko zwyczajowo przyjęte długości, które nie zawsze mają znaczenie, jednak dla niektórych zawsze może być to jakaś podpowiedź.

 

Author: danvera.pl