Olej z konopi siewnej przeciwwskazania.

Czy wszyscy mogą zażywać olejków z konopi siewnej?

Mają cudowne właściwości. Koją nasze nerwy, wspomagają osoby, które mają problemy z bezsennością oraz uśmierzają ból. Nawilżają też skórę i hamują przedwczesne starzenie się skóry. Badania nad olejkami trwają cały czas. Nie wiemy jakimi właściwościami jeszcze nas zaskoczą.

Czy są dla wszystkich?

Olej z konopi siewnej jest całkowicie bezpieczny. Był mocno testowany na ludziach i zwierzętach. Nie oznacza to jednak, że można go stosować bez umiaru i bez zachowania środków ostrożności. Na każdego będzie działał inaczej, więc warto najpierw wprowadzić sobie tydzień tolerancji, adoptujący organizm do jego zażywania. Podczas siedmiu dni pobieramy najmniejszą dawkę. Jeżeli nie zaobserwujemy żadnych zmian w postaci biegunek, irytacji, senności to można go stosować dalej, zwiększając dawkę. I nie chodzi tutaj o to, że jest on w jakiś sposób niebezpieczny, ale o to, by wykluczyć jego niepożądane działania. Czy takie w ogóle są?

Olej z konopi siewnej przeciwwskazania.

Mogą wywoływać skurcze żołądka, utratę masy ciała i biegunki, ale tylko, gdy jest spożywany w bardzo dużych ilościach. Ponadto powinny go unikać kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie ma wystarczających badań, które by potwierdzały, że olejek jest w stu procentach bezpiecznych dla obecnych i przyszłych mam. Dodatkowo ostrzega się przed ich zażywaniem osoby, które cierpią na choroby wieńcowe i zmniejszoną krzepliwość krwi. Olejek może ograniczać produkcję pytek krwi, które są niezbędne w procesach przepływu krwi. Osoby, które borykają się z niskim ciśnieniem, powinny przynajmniej przed zażyciem skonsultować się z lekarzem. Substancja może powodować lekkie spadki ciśnienia. Jeżeli decydujemy się na stosowanie kosmetyków na bazie olejku z konopi siewnej, to warto najpierw przetestować je pod kątem uczulenia skóry. W tym celu na niewielkim odcinku skóry smarujemy preparat i czekamy kilka godzin obserwując, jak zachowuje się skóra. Czy nie jest podrażniona? Jeśli tak, nie używamy kosmetyku.

 

Author: danvera.pl