Niezaprzeczalna królowa lata! Sukienki wiązane na szyi

Nadchodzi lato, a z latem wracają słoneczne dni, wysokie temperatury i wszechobecny plażowy look. Wyciągnęłaś z szafy już duże okulary przeciwsłoneczne i kapelusz słomiany z dużym, okrągłym rondem? Sandałki już czekają na moment, w którym ruszysz w nich na plaże? Tak? To ostatnie pytanie – masz już tą jedną, kultową rzecz na plażę? Ten jeden element, który zawsze kojarzyć będzie się z latem?

Czy masz już sukienki wiązane na szyi?

Zawsze tak było jest i będzie, że plażowa sukienka na szyi wiązana będzie

Trend na te sukienki trwa już od kilku lat. I to wcale nie oznacza, że przestaje on być modny. Wręcz przeciwnie. Można nawet powiedzieć, że z roku na rok jesteśmy świadkami coraz to nowszych odsłon tego motywu.
Sukienki wiązane na szyi z koralami, na szarfach, na cienkie linki, tasiemki, z większym lub mniejszym dekoltem, wiązane prawie pod samą szyją… Mnóstwo tego było, jest i będzie przez następne sezony. W końcu nie ma co – duży, plażowy kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i taka sukienka to idealny plażowy look.

Czy tylko plażowy?

Takie sukienki przestały być kojarzone jedynie z plażą. Stały się jakby ikoną w ogóle całej pory letniej. Coraz częściej, kiedy słońce dogrzewa widzimy je na grillach, letnich festynach, festiwalach, na mieście, czy innych, mniej oficjalnych spotkaniach towarzyskich. Także, jeśli niektórzy mają bardziej luźne miejsce pracy – czyli nie biurowiec, a np. prowadzą własny sklep – ubierają się do niego w takie sukienki. Bo czemu nie? To, że królują tyle lat nie jest przecież wzięte z Marsa!

Zalety sukienek na szyję

Po pierwsze – nie mają rękawków, czy szelek. Jak sama nazwa wskazuje są wiązane na szyję, więc możliwa jest po prostu pewna regulacja wcięcia naszego dekoltu – jeśli mają dekolt – czy po prostu związanie tego tak, by było nam najwygodniej. Po drugie – dostępne są w ogromnej gamie długości. Od sukienek po ziemię, wykonanych z cienkich materiałów, do sukienek, które są mini i odsłaniają sporą część naszego ciała. Dostępne są także sukienki z różnych materiałów – od bardziej zwiewnych i plażowych do właśnie bardziej uniwersalnych. A jak i materiałów to w wielu wzorach i kolorach.
Od całych wzorzystych do jednolitych letnich kolorów. Jest w czym wybierać i czym się bawić tworząc stylizację na podstawie takiej sukienki.

Czy dodatki są wskazane?

Sukienki wiązane na szyi lubią pewne dodatki, a inne są do nich tak wskazane jak zebra do wybiegu lwów. Nikomu nie powinno przychodzić na myśl zakładanie naszyjnika do takiej sukienki. Zwłaszcza, jeśli sukienka ma mały dekolt. Ozdoba zniknie wtedy na materiale sukienki, albo sprawi, że nasza szyja stanie się choinką. To nie wygląda dobrze.
Dobrze zaś sprawdzą się wszelkie bransoletki czy to na nadgarstek, czy kostkę. Do tego jakieś sandałki, lub ażurowe baleriny. Oczywiście, jeśli założymy rzymianki, odpada bransoletka na kostkę.
Tak więc dodatki są wskazane, zwłaszcza przy jednolitych kolorystyczne sukienkach. Przy bardzo wzorzystych lepiej się powstrzymać przed nadmiarem, albo zupełnie zrezygnować z biżuterii zostawiając jedynie kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

 

Author: danvera.pl