Jak dbać o swoje usta?

Pielęgnacja ust jest niezmiernie ważna, a niestety często o niej zapominamy. Zazwyczaj dbamy jedynie o pielęgnację naszej twarzy i zastanawiamy się, jak powinna ona wyglądać. Otóż warto sobie uświadomić, iż nie ma tak naprawdę odpowiedniej pielęgnacji. Tak jak każdy z nas ma inne preferencje, tak i skóra każdego z nas ma inne problemy, tak więc dla każdego odpowiednia pielęgnacja może całkowicie się różnić. Nawet dla jednej osoby, może ona się zmieniać w zależności od konkretnych i aktualnych potrzeb jego skóry. Dodatkowo tak samo jak pielęgnacja skóry, pielęgnacja ust może się różnić w zależności od osoby. Bardzo ważne jest dbanie o swoje usta, gdyż są one nam bardzo potrzebne, a ich ból czy wysuszone skórki, które powstają na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji bądź złej pogody, są bardzo nieprzyjemne. Dodatkowo pielęgnacja ust wcale nie jest taka trudna, jaka by się mogła wydawać.

Jak zapewnić odpowiednią pielęgnację ustom?

Żeby dobrze zadbać o swoje usta, wystarczy tak naprawdę odpowiednio je nawilżać, odżywiać i złuszczać. Jeśli chodzi o te dwa pierwsze działania, a więc nawilżanie i odżywianie, można to najłatwiej zrobić za pomocą balsamu do ust. Takie balsamy można dziś kupić praktycznie w każdym sklepie, którym możemy dostać różnego typu kosmetyki, a ich wybór jest ogromny. Jeśli natomiast chodzi o złuszczenie, najlepiej jest to robić z pomocą peelingu. Jest to produkt, zawierający drobiny złuszczające, najczęściej cukier. Wystarczy wtedy mniej więcej 2-3 razy w tygodniu wsmarować w usta taki produkt i cieszyć się gładkimi ustami.

Domowe kosmetyki do ust

Bardzo łatwo można także wytwarzać swoje własne produkty do ust w domowym zaciszu, chociaż słowo „wytwarzać” jest troszeczkę przesadzone, gdyż najprostszy produkt do ust, można zrobić za pomocą samego cukru. Nie trzeba nawet z tym cukrem nic robić, wystarczy nałożyć jego odrobinę na palec i wetrzeć w usta, będziemy mieli wtedy odpowiednio złuszczone usta z bardzo dobrym tego skutkiem. Z łatwością też można wykonać na przykład domowy błyszczyk nawilżający, czy nawet domową pomadkę koloryzującą usta.

 

Author: danvera.pl