Domowe słodycze

Słodki smak jest jednym z ulubionych nie tylko najmłodszych dzieci, lecz również i dorosłych osób. Kupowanie i zjadanie sztucznych słodyczy, to jednak nie najlepszy pomysł. Przede wszystkim duże ilości zbędnych, a czasem nawet i szkodliwych dodatków, może bowiem odbić się na zdrowiu i ogólnym samopoczuciu. Dlatego też warto zacząć przygotowywać domowe słodycze, które będą na początek dużo lepszą alternatywą. Takie wyroby jak słodkie drożdżówki ze śliwkami i kruszonką, musy owocowe czy tez pieczone batoniki ze zdrowymi dodatkami, są często nawet jeszcze smaczniejsze od tych kupnych.

Domowe wypieki

Decydując się na samodzielne przygotowanie domowych wypieków o słodkim smaku, można przede wszystkim świadomie kontrolować ilości wszystkich dodatków. Takie składniki jak cukier, warto zacząć zastępować zdrowszymi alternatywami. Dzięki temu na przykład słodkie drożdżówki ze śliwkami i kruszonką nadal będą niezwykle smaczne oraz aromatyczne, lecz jednocześnie również znacznie zdrowsze.

Batoniki z pieca

Słodycze przygotowywane we własnym domu, mogą przybrać formę bardzo podobną do te dostępnej w popularnych sklepach. Batoniki pełne owoców, orzechów i innych zdrowych dodatków upieczony w odpowiedniej temperaturze, wspaniale sprawdzają się jako szybka przekąska. Do domowych batoników można dodawać dowolnie wybrane składniki, które świetnie wpłyną nie tylko na smak, lecz również i wygląd.

Musy i koktajle

Czasem ogromną ochotę na słodki smak, można całkowicie zaspokoić za pomocą owocowego musu lub koktajlu. Ogromną zaletą tego typu wyrobów jest możliwość dodawania do nich niezliczonych ilości produktów pełnych witamin oraz minerałów. Podanie swoim dzieciom oraz bliskim słodkiego koktajlu pełnego owoców, warzyw oraz innych cennych składników odżywczych, jest najlepszym krokiem do świadomego dbania o ich zdrowie. Dzieci z pewnością docenią pyszny koktajl jako dodatek do każdego posiłku, zastępujący im słodkie soczki pełne cukru oraz zbędnych składników.

 

Author: danvera.pl