Czas na zegar

Konieczność pozostania w domu rodzi pytanie o sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Pod hasztagiem zostań w domu można znaleźć mnóstwo inspiracji i porad na ten temat.

 

Jedną z możliwości i fajnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem jest nauka posługiwania się zegarem analogowym, czyli ze wskazówkami. Dziecko w wieku 5-6 lat ma już na tyle rozwinięte myślenie abstrakcyjne, że nie powinno to przysporzyć mu większego problemu. Na naukę posługiwania się zegarem powinniśmy przeznaczyć maksymalnie 20 minut. Dłuższa lekcja nie będzie miała sensu, gdyż dziecko będzie miało już kłopoty ze skupieniem uwagi.

Warto jest w miarę możliwości zdjąć ze ściany zegar i dać dziecku do ręki tak, by samo mogło przestawiać wskazówki i poznać zasadę ich działania i przesuwania się po tarczy zegara.
Wspólna nauka posługiwania się zegarem z dzieckiem może być fajnym i kreatywnym sposobem na wspólne spędzenie czasu podczas akcji zostań w domu. Wszystko zależy tylko od naszego nastawienia i chęci, by dobrze wykorzystać czas.

Author: danvera.pl