Ciążowe mity.

Ciąża to piękne okres w życiu kobiety. To czas szczęścia , radości i niecierpliwego oczekiwania na maleństwo. Na temat ciąży powstało bardzo wiele mitów, zabobonów i dziwnych przesądów. Poniżej przedstawię kilka z nich, które w żaden, ale to naprawdę żaden sposób nie wpływają na dziecko.

Najbardziej znane mity ciążowe.

1. Od tego co jesz będzie zależała płeć dziecka. To jeden z największych mitów. To nie prawda, że jak w okresie ciąży zajadasz słodkie to będzie dziewczynka, a jak kwaśne to będzie chłopiec. To na co masz aktualnie ochotę dyktuje Ci Twój organizm. Jest to związane ze składnikami jakie w danym momencie potrzebuje. Niektórzy w ciąży nie zmieniają swoich upodobań smakowych lub jedzą normalnie to co przed ciążą w takich samych proporcjach.
2. Jeśli nosisz łańcuszek to dziecko owinie się pępowiną. Nic bardziej mylnego. To czy dziecko będzie owinięte pępowiną czy nie zależy od jego ruchów i wiercenia się w brzuchu.
3. Jeśli się zamartwiasz i denerwujesz to dziecko będzie leworęczne. Oczywiście, że nerwy i zmartwienie nie wpływają dobrze ani na matkę ani na dziecko, ale nie mają nic wspólnego z tym, którą ręką będzie dziecko pisało.
4. Jeżeli pojawiają się piegi to będzie dziewczynka. Piegi nie wpływają na płeć dziecka. W ciąży występują wahania hormonalne, a to sprawia, że piegi lub plamki depigmentacyjne nasilają się.
5. Jeśli się poparzysz to maluch w tym miejscu będzie miał znamię. To kolejny mit. Poparzenie nie wpływa na zmiany na ciele Twojego dziecka. Co najwyżej Tobie może zostać blizna.
6. Przytulanie puchatego psa lub kota sprawi, że dziecko będzie miało bujne owłosienie. To istna bajka. Jedyne może to doprowadzić do wzrostu sierści, ale na ubraniu matki.
7. Przymieranie okularów wywoła wadę wzroku. To czy dziecko będzie miało wadę wzroku to sprawa genów oraz późniejszych nawyków, a nie przymierzania okularów przez jego matkę podczas ciąży.

Mitów na temat ciąży jest bardzo wiele. Jednak zanim popadniemy w paranoję i zaczniemy w nie wierzyć warto się logicznie nad nimi zastanowić. Grunt to zdrowe i logiczne podejście do tematu ciąży i narodzin.

 

Author: danvera.pl