Chusta do noszenia dziecka – wady

Noszenie dziecka w chuście niesie za sobą wiele zalet, zarówno dla dziecka jak i jego opiekunów. Dzięki tego typu noszeniu, mama może bez obaw zająć się obowiązkami domowymi, pozostając przy tym w ciągłym, bliskim kontakcie z maluszkiem.

Chusta do noszenia dziecka – wady

Dzięki temu, mogą budować wyjątkową i wspaniałą więź między sobą już od pierwszych dni malucha. Chusta, również świetnie się sprawdza w różnego typu podróżach. Nie zajmuje tyle samo miejsca, co ciężki i duży wózek. Poza tym, maleństwo noszone zaraz przy ciele matki, znacznie rzadziej reaguje płaczem bądź strachem na bodźce z otoczenia. Ciągły kontakt z rodzicem również pozytywnie wpływa na jego rozwój intelektualny oraz emocjonalny, budując przy tym poczucie bezpieczeństwa już od pierwszych dni życia dziecka. Łagodne kołysanie maluszka w chuście, koi również ból związany z niemowlęcą kolką czy bolesnym i uporczywym zarówno dla matki jak i malucha ząbkowaniem. Noszenie w chuście, sprzyja także karmieniu piersią, a co więcej, malec noszony w chuście przyjmuje prawidłową pozycję ciała, co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój jego kręgosłupa oraz bioder. Jak widać, noszenie dziecka w chuście niesie za sobą wiele pozytywów, dlatego warto wziąć tą opcję od uwagę, podczas kompletowania wyprawki dla dziecka. Chusta, zapewnia nam również wyjątkową możliwość przedostania się z dzieckiem w trudno dostępne miejsce, z którymi wózek nie zawsze mógłby sobie poradzić. Chusty, wykazują wiele korzyści. Możemy również w trakcie zakupu wybrać odpowiedni dla nas model o wybranej barwie kolorystycznej, wzorze czy nawet określonym materiale, który nam przypadnie szczególnie do gustu.

Podsumowanie

Podsumowując, chusta jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w każdym domu i przypadnie do gustu każdej przyszłej mamie. Dzięki niej matka zyska nie tylko większą przestrzeń i możliwość wykonywania ruchów, ale również będzie w stałym, bliskim kontakcie ze swoim maleństwem, co zbuduje ich wyjątkową więź.

Author: danvera.pl