Najpopularniejsze olejki eteryczne

Zdrowotne działanie aromaterapii coraz częściej doceniane jest przez lekarzy, kosmetologów i terapeutów. Odpowiednio dobrane zapachy mogą mieć niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Olejki eteryczne pobudzają, uspokajają, wpływają na nasz mózg i układ nerwowy, a nawet mogą mieć wpływ na leczenie różnych jednostek chorobowych. Oto 4 najczęściej wykorzystywane naturalne olejki eteryczne oraz ich wpływ na nasz organizm!

Olejek lawendowy

Zapach lawendy świetnie relaksuje i wprowadza organizm w stan odpoczynku. Uspokaja, łagodzi nerwy, niweluje oznaki stresu i zmęczenia. Olejek lawendowy wykorzystywany jest nie tylko w aromaterapii: ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, może być dodawany do wody, a proste przepisy na domową sól do kąpieli pozwoli na uzyskanie naturalnego, pachnącego dodatku, który zadba nie tylko o nasze zmysły, ale również o stan skóry.

Olejek sosnowy

Olejek sosnowy wpływa na naszą odporność oraz sprawdza się w walce z chorobami układu oddechowego. Wdychanie naturalnego olejki sosnowego łagodzi objawy nieżytu nosa, również spowodowanego alergiami. Olejek sosnowy może być dodawany do kąpieli, ma działanie odświeżające i świetnie dodaje energii.

Olejek z drzewa herbacianego

Drzewo herbaciane ma niebagatelny wpływ na kondycję skóry: świetnie ją oczyszcza, redukuje wydzielanie sebum, delikatnie nawilża i wspomaga odbudowę naskórka. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe, polecany jest do pielęgnacji skóry atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii, tłustej i mieszanej. Sam zapach świetnie oczyszcza, odświeża i dodaje energii.

Olejek różany

Olejek różany charakteryzuje się pięknym, kwiatowym zapachem, który pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pomaga walczyć z bezsennością, delikatnie uspokaja i wycisza organizm. Sprawdza się także do pielęgnacji skóry, w szczególności suchej, wrażliwej, ze skłonnością do powstawania pierwszych zmarszczek. Można dodawać go także do aromatycznych kąpieli.

Author: danvera.pl